21.05.2024

Важливі моменти при купівлі теплового насосу

Зніміть з себе тягар при виборі теплового насосу, заздалегідь знаючи, чого очікувати і чого ви хочете від нього.

Багато архітекторів і дизайнерів прагнуть застосовувати опалювальні системи, які не суперечать принципам сталого розвитку. Саме тому ми бачимо все більше і більше будівель, в яких опалення та гаряче водопостачання забезпечується тепловими насосами. Однак вибір моделі теплового насоса - це нелегке завдання. Існує безліч різних критеріїв, які необхідно враховувати, щоб отримати ідеальне рішення - дизайн, інтеграція та вимоги до відстані між установками - це лише деякі з надзвичайно великого переліку. Але якщо ви врахуєте всі нижченаведені пункти, ви швидко знайдете саме те, що вам потрібно для вашого проєкту.

Потрібна площа - який тепловий насос підійде?

Вибір найкращого теплового насоса для вашого будинку в підсумку буде залежати від простору, доступного в будівлі. Сьогодні ми бачимо все більше і більше будівель з надзвичайно малою кількістю місця для встановлення насосів та/або машинних приміщень. На щастя, провідні виробники теплових насосів, наприклад такі як  Gree, Mitsubishi Electric пропонують широкий спектр індивідуальних рішень, тому ви обов'язково знайдете свій ідеальний варіант.

Наприклад, геотермальний тепловий насос потужністю 7 кВт потребує пласкої поверхні площею близько 300 м2. У цьому випадку енергія видобувається за допомогою поверхневих накопичувачів.

Спосіб видобутку енергії за допомогою геотермальних теплових насосів з глибокими свердловинами означає, що це рішення економить місце, але в результаті ви зіткнетеся з більш високими витратами і більшим обсягом будівельних робіт.

Приблизно стільки ж місця потрібно і для водяних теплових насосів, які потребують створення свердловин. Існує багато специфічних правил і норм, яких слід дотримуватися. Наприклад, вам доведеться враховувати відстань між сусідніми свердловинами і глибину вашої власної свердловини. Якщо ви хочете піти цим шляхом, вам доведеться зв'язатися з місцевою владою для отримання додаткової інформації.

Повітряні теплові насоси (теплові насоси які в якості джерела енергії використовують повітря)  мають зовнішній блок, що означає, що вони займають менше місця. Той факт, що вони легко встановлюються, також робить їх ідеальним вибором для проєктів реконструкції.

Шум - наскільки гучним має бути повітряний тепловий насос?

Якщо ви обираєте повітряний тепловий насос, вам слід звернути увагу на рівень шуму.

Шум, вироблений технічним обладнанням, не повинен перевищувати прийнятний рівень, який залежить від місця розташування та будівлі, причому в деяких приміщеннях потрібен дуже низький рівень шуму. Це слід враховувати при виборі теплового насосу, оскільки всі вони створюють різний рівень шуму.

Керування - що має запропонувати тепловий насос?

Ви плануєте зробити будівлю "розумною"? Варто подумати, чи потрібна вам можливість підключення теплового насоса до Інтернету. Зрештою, таке підключення - це єдиний спосіб дистанційної діагностики та усунення несправностей, наприклад, у разі виникнення проблеми. Це означає, що зменшується ймовірність того, що вам знадобиться виїзд інженера на об'єкт у разі виникнення проблеми. Якщо ви шукаєте більш економічно ефективний спосіб керування тепловим насосом, існує низка альтернативних рішень, які варто розглянути заздалегідь., шляхом встановлення сонячних панелей або поєднання теплового насосу з керованою вентиляцією.

Дизайн - чи важливо для вас, щоб тепловий насос мав сучасний дизайн?

Для багатьох людей зовнішній вигляд теплового насосу є важливим фактором, оскільки вони інвестують багато часу і грошей у нові будівлі.

У випадку повітряних теплових насосів, зовнішній блок зазвичай розміщується зовні, на загальний огляд, тому багато людей ретельно підходять до вибору дизайну теплового насосу. Якщо ви знайдете повітряний тепловий насос з гарним сучасним дизайном, ви зможете перетворити його на особливість, а не відчувати необхідність його приховувати. Якщо ж тепловий насос не буде помітним або якщо вас просто не турбує його зовнішній вигляд, ви цілком можете забути про дизайн і заощадити трохи грошей.

Сервісне обслуговування

Один з моментів, про який люди часто замислюються лише тоді, коли щось йде не за планом, - це доступність сервісного обслуговування.

Для багатьох клієнтів важливо, щоб вони могли зв'язатися з кимось щодо свого теплового насосу, коли їм це потрібно. Зрештою, ніхто не хоче сидіти на холоді кілька днів поспіль, якщо щось піде не так. Тому споживачу краще обирати такого постачальника, який має потужну кваліфіковану службу підтримки клієнтів. Інвестиції в обладнання, яке можна підключити до Інтернету, також означають, що до нього можна отримати доступ віддалено. Проблеми можна вирішити ще до того, як ви помітите, що щось відбувається не так.

Технологія - що може ваш майбутній тепловий насос?

Вам також потрібно враховувати новітні технології. На цьому етапі перед вами стоїть важливий вибір між модулюючим тепловим насосом і одноступеневим тепловим насосом. Модуляція означає, що тепловий насос виробляє саме ту кількість енергії, яка необхідна, а система опалення використовує температуру на вулиці як точку відліку. Одноступеневий тепловий насос, навпаки, завжди працює на повну потужність, коли потрібне тепло. Навіть тоді, коли достатньо було б нижчого рівня тепла. Це схоже на пристрій, що працює за принципом "увімкнено/вимкнено".

Охолодження - чи має ваш тепловий насос забезпечувати як обігрів, так і  охолодження?

Оскільки літо стає все спекотнішим і спекотнішим, попит на рішення для охолодження зростає. Багато теплових насосів мають можливість знижувати температуру в приміщеннях до приємно керованої в теплу пору року, а вентиляторні конвектори розподіляють прохолодне повітря в будівлях.

Основні питання, які слід ставити при покупці теплового насосу:

  • Скільки місця я маю для теплового насосу?
  • Які обмеження щодо робочого шуму мені потрібно враховувати в будинку?
  • Чи хвилює мене дизайн теплового насосу?
  • Чи хочу я мати доступ до служби підтримки клієнтів/сервісне обслуговування?
  • Чи хочу я мати можливість підключити свій тепловий насос до Інтернету?
  • Чи хочу я, щоб мій тепловий насос регулював свою потужність відповідно до необхідного рівня опалення?
  • Я хочу одноступеневий тепловий насос або модулюючий тепловий насос?
  • Чи хочу я, щоб мій тепловий насос влітку працював в якості охолоджуючого блоку?