17.10.2022

Огляд ринку побутових кондиціонерів повітря Китаю у першій половині 2022 року

Китайський ринок побутових кондиціонерів повітря (RAC) продовжував різко падати в першій половині 2022 року під впливом негативних факторів, зокрема частих блокувань постачання у різних регіонах через спалахи нових коронавірусних інфекцій, випадкових проблем з логістикою, коливань обмінного курсу, недостатнього постачання основних комплектуючих, таких як напівпровідникові мікросхеми, а також високі витрати на сировину та доставку.

Крім того, цьогорічна погода в Китаї видалася надзвичайно аномальною. У травні. в багатьох місцях на Півночі,   були спекотні дні з температурою близько 35 ℃, тоді як на півдні були прохолодні дні. У червні, в багатьох частинах країни було попередження про високу температуру, хоча в багатьох районах на півдні тривали дощі та повені. У травні, червні та липні великий град випав у Пекіні, Гуйчжоу, Шеньсі, Шаньсі, Сичуані, Юньнані та інших містах, завдаючи шкоди.

Продажі на внутрішньому ринку

За оцінками видання JARN, китайський ринок RAC у першій половині 2022 року скоротився на 15%, у річному обчисленні.

За даними China Market Monitor, обсяг продажів RAC помітно знизився у всіх регіонах Китаю, порівняно з минулим роком. Зокрема, найбільше постраждав Південний регіон. Порівнюючі  муніципальні території за розміром, продажі RAC на міських і великих міських ринках зазнали найбільшого падіння, тоді як сільські та ринки невеликих міст виявились більш стійкими.

Важливі ринкові показники

У першій половині 2022 року зростання цін на RAC все ще тривало, розповсюджуючись на весь модельний ряд, головним чином через зростання вартості сировини. Через стратегію продажів RAC-виробників, ціни на кондиціонери повітря. що продаються офлайн, були значно вищими за середні ціни на моделі в онлайн-продажу, в однаковій комплектації.

У випадку побутових кондиціонерів повітря настінного типу, ринкова частка моделей потужністю менше 25 000 BTU (приблизно 7,3 кВт) значно зменшилась, тоді як частка моделей потужністю від 25 000 до 35 000 BTU (приблизно від 7,3 кВт до 10,3 кВт) збільшилась. Серед RAC підлогового типу риночна частка моделей потужністю 2 к.с. зменшилася, тоді як частка моделей потужністю 3 к.с. швидко зросла, незважаючи на зростання середньої ціни на 5,3%.

Китайські споживачі приділяють більше уваги певним характеристикам RAC, таким як енергоефективність, оздоровчі та інтелектуальні функції. У контексті енергоефективності. все більше RAC-моделей відповідають новим стандартам енергоефективності Китаю, і на такі моделі припадає 73% від загального обсягу онлайн-продажів RAC, згідно з даними моніторингу All View Cloud (AVC). Що стосується оздоровчих функцій, то RAC з функцією подачі свіжого повітря зберігли  швидкі темпи зростання продажів та значно підвищили показник проникнення. За даними моніторингу AVC, за перше півріччя 2022 року продажі кімнатних кондиціонерів з функцією подачі свіжого повітря зросли на 2,2% в онлайні і на 2,6% в офлайні.

Виробництво

Виробництво RAC у Китаї загалом відставало від графіка в першій половині 2022 року, в основному через брак сировини та компонентів, таких як напівпровідникові мікросхеми та пластинчасті теплообмінники. Зокрема, у випадку напівпровідникових чіпів. Китай сильно залежить від імпорту і сильно страждає від глобального дефіциту поставок таких чіпів. За словами деяких інсайдерів галузі, багатьом виробникам кондиціонерів у Китаї було важко закупити напівпровідникові мікросхеми для інверторних RAC. Однак ця ситуація поступово стабілізувалась у червні і, як очікується, буде вирішена в серпні та вересні. 

Експорт

Що стосується експорту, то Китай експортував 40 мільйонів RAC у першій половині 2022 року, що на 2,2% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомляє ChinaIOL.com.

Серед найбільших експортерів: Midea, Gree, TCL, Hisense, Haier і AUX.

Майбутній експортний ринок повинен враховувати невизначені фактори, такі як інфляція, зниження попиту та ускладнення міжнародної ситуації. У такому контексті деякі китайські виробники кондиціонерів почали відвідувати іноземних партнерів і приймати участь у виставках, щоб зміцнити своє операційне управління, скорегувати стратегії продажів і вивести свої нові продукти на закордонні ринки, використовуючи такі переваги, як витрати на доставку та сировину, які впали порівняно з минулим роком, а також послаблення політики проти нового коронавірусу закордоном.

Виробники

На китайському ринку побутових кондиціонерів повітря концентрація брендів ще більше зросла в умовах жорсткої конкуренції, і провідні бренди збільшили свої частки на ринку. Щоб посилити конкурентоспроможність, провідні виробники RAC застосували мультибрендову стратегію, яка може орієнтуватися на різні ринки та групи споживачів.

  • Компанія Midea використовує бренди: Midea, Toshiba Carrier, Wahin і Colmo тощо.
  • Компанія Haier використовує бренди: Haier, Casarte, Leader тощо,
  • Компанія Hisense використовує бренди: Hisense, Kelon тощо.

Перспективи 2022 року

Незважаючи на різке зниження в першій половині 2022 року, продажі RAC у Китаї почали демонструвати тенденції до відновлення. У червні, в основному завдяки рекламній кампанії «618» приблизно 18 червня, продажі RAC зросли на 68% порівняно з попереднім місяцем. Крім того, у липні, в основному завдяки високим температурам, які перевищували 40 ℃ у багатьох містах, продажі RAC покращилися, а складські запаси певною мірою зменшилися. У другій половині року очікується продовження зростання продажів RAC, завдяки таким  факторам, як високі літні температури, послаблення цінового тиску, політика обміну  (trade-in) та іншим  сприятливим умовам, а також послаблення державної політики в сфері нерухомості. Водночас значно зростає попит на послуги з чищення та обслуговування кондиціонерів повітря. Проте. все ще існує великий розрив порівняно з тим самим періодом минулого року, і потрібен деякий час, щоб відновити попередній високий рівень продажів, підкріплений сильною довірою споживачів.