13.01.2022

Зростання цін на R134a в Європі

В третьому кварталі 2021 року продовжували зростати ціни європейських виробників холодоагентів, що особливо стосується робочої рідини R134a.

Європейське опитування щодо моніторингу цін на холодоагенти маркетинговим дослідником Öko-Recherche засвідчило підвищення цін на холодильний агент R134a на всіх рівнях ланцюга постачання. Ціни суттєво зросли на рівні виробників холодоагенту R134a у порівнянні з II кварталом.

Додатково, значно зросли закупівельні ціни сервісних компаній на ринку. Хоча OEM-виробники можуть отримати вигоду від довготермінових угод з фіксованою ціною, вони повідомили про зростання цін у середньому на 3% для R410A, R407C і R134a. Ціна R404A знизилася на 2%.

Зростання цін обумовлено цілою низкою факторів. Окрім скорочення квоти на 2021 рік, було також скорочено обсяги виробництва холодоагентів постачальниками, що не входять до Європейської Унії, частково через нестачу сировини, що призвело до збільшення витрат на виробництво та потужних коливань цін на ринку. На всіх рівнях ланцюжка постачання, зафіксовано зміну цін на холодильний агент R134a.

Значні проблеми з транспортом та вантажоперевезеннями через сукупні наслідки блокади Суецького каналу та заходів, пов'язаних із COVID-19, призвели до значного збільшення витрат, вузьких місць у транспортній потужності та затримок у доставках, що вплинуло на весь ланцюжок постачання продукції.

Ціни на альтернативні рішення, такі як гідрофторвуглецеві та гідрофторолефінові суміші, залишалися переважно стабільними, з деяким незначним підвищенням закупівельних цін для холодоагентних дистриб'юторів.