17.08.2022

Підтримання «розумної» температури на робочих місцях

HSE — Управління з Охорони Праці Великої Британії, попередило національних роботодавців про необхідність забезпечення «розумної» температури в приміщеннях, через відсутність законодавчо визнаної максимальної температури на робочому місці.

До 19 липня у Великій Британії діє попередження про спеку, тому  HSE нагадує роботодавцям про їхній обов'язок забезпечити працівникам можливість працювати за «розумних температур»  у закритих робочих місцях та керувати усіма ризиками роботи на відкритому повітрі у спекотному середовищі. HSE також зазначає, що «розумність» температури відрізняється від випадка до випадка, а також залежить від характеру окремого робочого місця.

"Немає максимальної температури на робочих місцях, — зазначає регулятор, — але всі працівники мають право на середовище, де належним чином контролюються ризики для їх здоров'я та безпеки. Надмірне тепло класифікується як небезпека і пов'язана з юридичними зобов'язаннями, як і будь-яка інша небезпека".

Джерело в TUC підкреслює -  "Роботодавець зобов'язаний підтримувати температуру на комфортному рівні та забезпечувати чисте та свіже повітря". TUC — Профспілковий Британський Конгрес, що також закликав роботодавців переконатися, що їхній персонал захищений від сонця та спеки. Серед ряду пропозицій, включаючи роботу вдома та послаблення дрес-коду, профспілковий орган пропонує роботодавцям розглянути можливість повітряного охолодження або встановлення вентиляції.

Конгрес закликає внести зміни в законодавство з метою зниження температури роботодавцями, якщо вона підіймається вище 24ºC, а також неодноразово закликав уряд запровадити нову абсолютну максимальну температуру в приміщенні 30ºC, – а також  27ºC для тих, хто виконує напружену роботу – для визначення необхідності припинення роботи.