20.02.2023

Близько 80% німецьких домогосподарств знизили температуру у своїх помешканнях

Статистичні дані німецького технологічного виробника домашніх термостатів та елементів керування кондиціонерами tado° GmbH зі штаб-квартирою в Мюнхені показують, що 79,6% домогосподарств у Німеччині знизили температуру в приміщеннях в листопаді та грудні 2022 року порівняно з попереднім роком. Попри теплішу зиму, в помешканнях було в середньому на 0,8°C холодніше, ніж у попередньому році.

Середня температура в домогосподарствах Берліна була найвищою в листопаді та грудні 2022 року – 19,8°C, а найнижча середня температура в приміщеннях була зафіксована в Бремені (19,0°C). Однак у Берліні температура впала найбільше порівняно з попереднім роком (−0,9°C), тоді як у Баден-Вюртемберзі кімнатна температура знизилася найменше – лише на 0,6°C.

Tado° GmbH також зміг визначити регіональні відмінності в домогосподарствах, обладнаних своїми системами: тоді як більшість домогосподарств (82,3%) землі Саар знижують температуру в помешканнях, лише 76,3% домогосподарств Баварії приєдналися до ініціативи.

Для подолання газової кризи, федеральний уряд уже рекомендував на початку опалювального сезону знизити налаштування термостата з метою зменшення споживання енергії. Крім занепокоєння щодо безпеки постачання природного газу, високі ціни на енергоносії стали стимулом для багатьох домогосподарств економити енергію.