22.12.2022

Світовий кліматичний ринок продовжив зростання у 2022 році, незважаючи на виклики

Американські континенти

У Сполучених Штатах попит на помешкання зріс через зміни в поведінці споживачів, викликані перш за все новими практиками щодо робочих місць та екстремальними погодними явищами. У 2022 році ринок житлової нерухомості продовжував стабільно зростати у вартісному виразі більше, ніж в кількісному через інфляцію, яка, здавалося, вирівнялася з попереднім роком. На комерційному ринку, незважаючи на певне збереження вузьких місць в пропозиціях, попит на будівництво продовжує бути високим, особливо в таких галузях, як центри обробки даних і технології, охорона здоров’я, урядові об’єкти та освіта, що забезпечує неабиякі прибутки сегменту мультизональних систем VRF та холодильних машин, або чиллерів. У січні та лютому 2022 року в південній півкулі спостерігалася надзвичайно спекотна погода. Дуже висока інфляція та зменшення валютних резервів змусили уряд Аргентини прийняти радикальнішу обмежувальну політику щодо імпорту готової продукції та сировини. Проте, вітчизняне виробництво кондиціонерів типу міні-спліт значно зросло. В Бразилії нові вимоги до електричної сертифікації мобільних і віконних систем спричинили сплеск в сегменті настінних міні-сплітів, тоді як ринок відцентрових холодильних установок виграв від інвестицій у центри обробки даних. У Мексиці продажі побутових і комерційних систем кондиціювання повітря зростають.

Азія

Зупинення будівництва на житловому ринку Китаю та обмеження, спричинені пандемією COVID-19 в галузі роздрібної торгівлі, суттєво вплинули на продажі кондиціонерів. Однак літня спека підштовхнула продажі спліт-систем в третьому кварталі 2022 року. Стрімкий розвиток нового будівництва, реконструкція енергоефективних будівель, а також просування урядом громадських проектів сприятимуть зростанню сегменту систем VRF. В результаті впровадження стандартів вуглецевої нейтральності, гвинтові чиллери замінюються більш енергоефективними спіральними чи відцентровими системами. Тоді як тайська промисловість холодильних машин все ще невизначена і здебільшого базується на проектах, тайський сегмент спліт систем продовжував відчувати перебої з постачанням продукції та скорочуватися, а витрати зростали в результаті збільшення вартості компонентів. Усі сегменти індонезійського ринку спліт систем стали свідками зростання. У 2022 році ринок чиллерів відновився, однак це відбувалося нерівномірно в різних вертикалях. Через дефіцит імміграції, ринок настінних систем в Австралії дещо похитнувся, тим не менш, ринки легкого комерційного та комерційного виробництва зростають. Австралійський ринок теплових насосів традиційно складається з систем повітря-вода, але замовлення на гвинтові теплові насоси з водяним охолодженням поступово змінюють цей стан речей. Тенденція на ринку мультизональних систем VRF спрямована на менші блоки з водяним охолодженням потужністю 4, 5 і 6 к.с., що обігрівають або охолоджують окремі помешкання.

Global-AC-Market-Growth-2022-Expected.jpg

Європа

Робота режиму опалення кондиціонерної системи стає все більш важливим у Франції. Через високий попит на канальні блоки і мультиспліт-системи в легкому комерційному сегменті нового будівництва виникла певна напруга в постачанні цієї продукції. Поточні геополітичні події створюють проблеми для бізнесу холодильних машин, зокрема дефіцит компонентів у всьому світі та зростання вартості матеріалів. Починаючи з середини червня, надзвичайно спекотна погода в Німеччині збільшила темпи зростання продажів моно-спліт систем, тоді як мульти-спліт системи продовжували збільшувати свою частку ринку в житловому секторі. Ринок холодильних машин продовжує зміщуватися в бік компресорів з інверторним керуванням і альтернативних холодоагентів. Через низький рівень проникнення кондиціонерів в сегменті помешкань, Велика Британія представляє значні бізнес можливості на тлі прискорення кліматичних змін. У 2022 році на ринку буде встановлено 40-50 4-трубних холодильних установок, порівняно з 30-40 системами у 2021 році. Влітку 2022 року Італія пережила спекотну хвилю, що допомогла активізувати ринок спліт систем. Занепокоєння ризиками зростання витрат на будівництво, дефіциту робочої сили та браку пропозиції лягають важким тягарем на будівельну галузь і спричиняють затримки та подовження термінів виконання робіт. У першій половині 2022 року інфляція в Туреччині зросла більш ніж на 80%, і в результаті різкого зниження паритету купівельної спроможності споживачі почали відкладати придбання продукції. Продажі гвинтових чиллерів в основному залежали від проектів технологічних процесів. Очікується, що іспанський ринок холодильних машин, незважаючи на продовження зростання, у 2022 та 2023 роках залишиться нижче допандемічного рівня. Основні бенефіціари відновлення комерційної діяльності – неканальні легкі комерційні моно спліт-системи, мультизональні системи VRF та мультиспліт-системи.

Близький Схід і Африка

Сегмент заміни обладнання став основною рушійною силою продажу настінних кондиціонерів в Об’єднаних Арабських Еміратах, тоді як відкладене і нове будівництво вілл, фінансоване житловою програмою шейха Заїда Sheikh Zayed Housing Programme, сприяли зростанню сегменту VRF і канальних спліт-систем. Найбільшим викликом для ринку комерційних напівпромислових кліматичних систем є відсутність нових комерційних будівельних проектів, таких як офісні центри. З липня 2022 року Саудівська Аравія змінила спосіб маркування енергоефективності; менш точний коефіцієнт EER було замінено більш точним SEER. Продажі гвинтових чиллерів наразі йдуть краще, ніж відцентрових. Спекотні хвилі зафіксовано в Південній Африці протягом перших двох місяців 2022 року, особливо в регіоні Кейптауна, в результаті чого продажі побутових систем кондиціювання повітря дещо зросли. Китайські виробники чиллерів збільшують свою присутність у масштабних проектах.