19.10.2022

Глобальні продажі компресорів повертаються на доковідний рівень

Велика Британія: продажі компресорів для систем кондиціювання повітря, холодильних установок і теплових насосів зросли на 3% до приблизно 502 мільйонів одиниць у 2021 році після значного зниження в 2020 році через пандемію COVID-19.

Цифри, наведені в останньому дослідженні світового ринку компресорів World Compressor британського маркетингового аналітика BSRIA, показують, що вартість ринку зросла на 15% через інфляцію до позначки $48,6 млрд. Цей показник охоплює компресори для кондиціювання повітря (207,3 млн. одиниць), теплових насосів (5,4 млн. одиниць) та холодильної техніки (289,4 млн. одиниць).

За даними BSRIA, потужне відновлення спричинене, зокрема, сегментом ротаційних компресорів, і вже підняло ринок вище передпандемічного рівня.

Поршневі компресори домінують на ринку з точки зору обсягу з приблизно 288 млн. проданих одиниць у 2022 році. Ротаційні компресори, що продаються переважно для кондиціонерів та теплових насосів, досягли продажів на позначці 197 млн. одиниць.

Спіральні компресори посідають третє місце з 17 млн. проданих одиниць. Цей тип компресора є найближчим конкурентом ротаційних пристроїв в системах малої потужності, але набирає обертів в сегментах більшої потужності, оскільки їхня продуктивність зростає.

Гвинтові та відцентрові компресори, як стандартні, так і безмасляні, становлять набагато меншу частку ринку в сенсі кількості одиниць, але вони мають значну ринкову вартість у $3,3 млрд. завдяки високим продажним цінам.

Ринковий аналітик BSRIA прогнозує, що до 2026 року ринок досягне вартості $52,5 млрд., що є найвищим показником за всю історію, оскільки застосування в кондиціонерах повітря, теплових насосах і системах охолодження продовжуватиме зростати.

Крім того, звіт BSRIA вважає енергоефективність, використання холодоагентів із меншим впливом на навколишнє середовище, а також підвищення потужності та продуктивності компресорів основними чинниками, що підвищують вартість світового ринку компресорів.

Дослідження BSRIA складається з п'яти окремих регіональних звітів: Америка, регіон EMEA (Європа, Близький Схід та Африка), Індія, Китай та решта Азії. Для останнього регіону інформація сегментована між Японією та іншими азіатськими країнами – Південно-Східною Азією і Океанією.

Нове дослідження BSRIA спрямоване на оновлення аналізу продажів компресорів за поточний 2022 рік, а також розширення прогнозу продажів до 2026 року.