05.04.2023

ENVI планує заборонити експорт продукції

Екологічний Комітет Європейського Парламенту ENVI планує заборонити експорт холодильного обладнання, теплових насосів та кондиціонерів повітря, заправлених гідрофторвуглецевими холодильними агентами, відповідно до перегляду Директиви щодо поводження з F газами.

Поправки Екологічного Комітету до Директиви щодо пофлюорованих (F) газів, які отримали позитивне голосування минулого тижня, включали заборону на продукцію, обладнання та компоненти, що підлягають забороні в Додатку IV пропозицій Європейської Комісії. До них належать певні спліт-системи кондиціонерів повітря та теплових насосів, стаціонарні холодильники та морозильні камери, транспортне холодильне обладнання та чиллери. Згадані заборони у випадку з кондиціонерами та тепловими насосами, почнуть діяти з 2026 року.

Поправка пояснює, що в рамках глобальних зусиль Європейської Унії щодо пом’якшення кліматичних змін, заборона продукції та обладнання, викладеного в Додатку IV, має застосовуватися як до розміщення на європейському ринку, так і до експорту з Європейської Унії до третіх країн.

“Оскільки треті країни, особливо країни, що розвиваються, можуть не мати жорстких зобов’язань щодо утилізації флюоровмісних парникових газів або відповідної інфраструктури для обробки цих газів в кінці експлуатаційного терміну, експорт до третіх країн продукції та обладнання, що містять гідрофторвуглецеві холодильні агенти, може призвести до викиду парникових газів в атмосферу”, – пояснюється в поправці ENVI.