27.06.2022

Австрія заборонить використання газових бойлерів з 2023 року

В новобудовах Австрії з 2023 року буде заборонено встановлення газових бойлерів. Також, з наступного року, будь-які несправні опалювальні системи на вугіллі або рідинному паливі мають бути замінені лише системами опалення на відновлюваних джерелах енергії.

Нещодавно ухвалений Закон про Відновлювані Джерела Тепла EWG передбачає, що опалення на викопному паливі має бути припинено до 2040 року. Винятками є лише будівлі, що вже затверджені, спроєктовані та в процесі будування.

Заборона на газове опалення з 2023 року значно наближає кінцевий термін застосування цього типу обладнання, запланованого спочатку в урядовій програмі на 2025 рік.

Це рішення було прийнято на тлі російської агресії проти України та високої залежності Європейських країн від російського газу. Наразі закон знаходиться на розгляді в Міністерстві Охорони Навколишнього Середовища. Хоча опалення на вугіллі та рідинному паливі було заборонено в нових будівлях з 2020 року, нова норма передбачає обов'язкову заміну особливо старих опалювальних систем на вугіллі та рідині з 2025 року.

Всі газові системи опалення до 2040 року в Австрії повинні бути замінені на сучасне відновлюване опалювальне обладнання або працювати на біогенному газі. Уряд виділяє €7500 на підтримку споживачів, що переходять на відновлювані системи опалення, такі як теплові насоси або опалення на пелетах. Також, існують субсидії від федеральних земель, і споживачі з низькими доходами отримуватимуть до 100% вартості.

На сьогодні близько 11 000 домогосподарств в Австрії опалюються вугіллям, близько 550 000 – рідинним паливом, і близько мільйона – газом.